Kategori: Çakılar

Çakılar Hakkında

Avcılık ve kampçılık faaliyetlerinin olmazsa olmazları çakılar, küçük boyutlarına rağmen pek çok alanda hayatı kolaylaştırmaktadırlar. Doğa sporlarında kullanılan temel malzemelerden biri olan küçük bıçaklar, bu özelliklerinin yanı sıra koleksiyonerlerin de vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. Geniş kullanım olanağı sunan bu ürünler, farklı tasarımlarda ve boyutlarda satışa sunulmaktadır.

Çakılar Hakkında - Çakı Modelleri

Geniş ürün yelpazesine sahip olan çok amaçlı çakılar arasında özellikle katlanabilir olanları, içlerinde barındırdıkları birden fazla küçük el aletleri nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Bu fonksiyonel ürünler, bazen tornavida, bazen pense, bazen bıçak, bazen şişe açacağı, bazen de delgi olarak kullanılırlar. En çok tercih edilen diğer modeller şu şekildedir:

  • Kamuflaj Çakı: Boyu yaklaşık 20,5 cm’dir ve koyu renkli olması nedeniyle kolay saklanabilir bir üründür.
  • Kukry Pala: Kamujlaj türünün iki katı boyutlarda olan modelin kullanımı diğerlerinden zordur.
  • Browning Çakı: Yaklaşık 21,5 cm olan, kullanımı kolay bir modeldir.
  • Karambit: Sivri uçlu, savunma da yapılabilen bıçak, uzak doğu kökenli bir modeldir.
  • Columbia Çakı: En popüler modeldir, oldukça kullanışlı ve kalitelidir.
  • Komando Çakısı: Yaklaşık 21 cm olan model, sıklıkla komando bıçağı ile karıştırılır.
  • Kemik Yatağan Çakısı: Oldukça keskin olan ve yaklaşık 21,5 cm olan bu modeli özellikle yaşlılar kullanmaktadır.

Çakılar Hakkında – Çakı Fiyatları ve Kullanım Şekilleri

Çok fonksiyonlu küçük bıçaklar sahip oldukları özellikler sayesinde açacak, törpü, tornavida, keski, delgi vb. amaçlarla kullanılabilmektedir. Üretimlerinde kullanılan malzemelerin kalitesi ve sağladıkları kolaylıklar çakı fiyatlarını belirleyen temel etkenler arasında yer alır. Kolay taşınabilir ebatlarda üretilen bu küçük bıçaklar hediyelik setler olarak da satışa sunulmaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz bu ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.