Kategori: Roller Kalemler

Promosyon Roller Kalemler

Yüzlerce farklı kalem modelinden biri olan roller kalemler, pratik kullanımlarının yanı sıra oldukça dayanıklı ve sağlam kalemlerdir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda farklı uçları bulunan bu kalemlerle, diğer sayfalara mürekkep bulaşmadan estetik bir görünüme sahip yazılar elde edebilirsiniz. Tükenmez kalemlerle sıklıkla karıştırılan ancak, tükenmez kalemlerin aksine doldurulabilen kalemler, kalite olarak da dolma kalemlerle eşdeğer düzeydedir. Promosyon roller kalemler son dönemlerde, isme özel lazer baskı yapılarak en çok tercih edilen imza kalemi hediyeleri arasında yer almaktadırlar.

Roller Kalemler ile Tükenmez Kalemler Arasındaki Farklar

Görünüm olarak birbiriyle sıklıkla karıştırılan roller kalemler ve tükenmez kalemler arasındaki temel fark, roller türü olanların doldurularak kullanılabilmesi ve ıslak imza kalemi olarak talep edilmesidir. Ayrıca tükenmez kalemlerle kuru ve yoğun bir görünüm elde edilirken, bu kalemler daha akışkan bir mürekkebe sahip olmaları sebebiyle kâğıda çok bastırılmadan da kullanılabilirler ve dolma kalem görünümü sağlarlar. Ekonomik olarak da avantaj sağlayan bu kalemleri, tükenmez kalemlerin yazamadığı sert kâğıt yüzeylerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Promosyon roller kalem verirken kutulu ve isme özel baskı seçeneklerini de göz önünde bulundurarak sipariş verebilirsiniz.

Roller Kalemler Nasıl Doldurulur ve Uçları Nasıl Değiştirilir?

Roller kalem dolum işlemi kalemin içerisinde bulunan, kartuş da denilen tüplerin değişimi ile yapılır. Bu işlemi gerçekleştirirken elinize, mürekkep bulaşmaması adına bir eldiven takabilirsiniz. İlk olarak kalemin vida sistemini açıp biten kartuşu çıkardıktan sonra, yeni kartuşun daha dar olan ucunu hafifçe bastırarak yerine yerleştirin. Mürekkep kartuşunu, kâğıt ya da kâğıt havlu yardımıyla yine hafifçe sıkıştırarak silindir başlığından uç bölümüne mürekkep akışını sağlayın. Son olarak, kalemin üst kısmını takıp çevirerek kalemi kapatabilirsiniz. Uç değiştirme işlemi içinse kalemin kapağını sağa sola çevirerek açın. İçerdeki kalem ucunu hafifçe çekerek çıkardıktan sonra, yeni aldığınız kalem ucunu aynı yere takın ve sağa sola çevirerek bastırın.